Tom I - Przestrzeń wariantów

Transerfing Tom I - Przestrzeń wariantów
Przedmowa

Drogi Czytelniku!
Niewątpliwie, podobnie jak każdy człowiek, pragniesz wygodnego i dostatniego życia wolnego od chorób i wstrząsów. Życie jednak rządzi się po swojemu i kręci Tobą jak papierowym statkiem na wzburzonej fali. W pogoni za szczęściem wypróbowałeś już wiele znanych sposobów. Czy w ramach tradycyjnego światopoglądu dużo udało Ci się osiągnąć? Niniejsza książka traktuje o bardzo dziwnych i niezwykłych rzeczach. Wszystko to na tyle szokuje, że aż nie chce się wierzyć. Lecz wiara nie będzie Ci potrzebna. Przytoczone tu metody pozwolą Ci sprawdzić wszystko samemu. I wtedy runie Twój dotychczasowy sposób postrzegania świata.

Transerfing to potężna technika dająca Ci władzę robienia tego, co z powszechnego punktu widzenia jest niemożliwe, a mianowicie – zarządzania swym losem według własnego uznania. Nie będzie tu żadnych cudów. Czeka Cię coś więcej. Przekonasz się, że nieznana rzeczywistość jest o wiele bardziej zadziwiająca niż jakakolwiek mistyka.

Istnieje wiele książek, które uczą jak osiągnąć sukces, wzbogacić się, być szczęśliwym. Kusząca perspektywa. Któż tego nie pragnie? Jednak kiedy otwierasz taką lekturę, odkrywasz, że zawiera jakieś ćwiczenia, medytacje, sposoby pracy nad sobą. Od razu robi się nudno. Życie i tak jest niekończącym się egzaminem, a tu znów każą Ci się sprężać i dawać coś z siebie.

Zapewniają Cię, że jesteś niedoskonały, i dlatego musisz się zmienić, bo inaczej nie masz nawet na co liczyć. Możliwe, że nie jesteś z siebie w pełni zadowolony. Lecz w głębi duszy wcale nie chcesz się zmieniać. I dobrze, że nie chcesz. Nie wierz nikomu, kto twierdzi, że jesteś niedoskonały. Dlaczego uważasz, że ktoś lepiej od Ciebie wie, jakim powinieneś być? Niczego nie musisz zmieniać. Wyjście jest zupełnie nie tam, gdzie go szukasz.

Nie będziemy zajmować się ćwiczeniami, medytacjami i przezwyciężaniem siebie. Transerfing nie jest nową metodą samodoskonalenia, lecz zasadniczo odmiennym sposobem myślenia i działania tak, by otrzymywać to, czego pragniesz. Nie osiągać, tylko właśnie otrzymywać. I być wiernym sobie, powracać do siebie.

Wszyscy popełniamy w życiu wiele błędów, a potem marzymy o tym, jak wspaniale by było odwrócić bieg zdarzeń i wszystko naprawić. Nie obiecuję dać Ci biletu w przeszłość, ale błędy można naprawić, przy czym będzie to podobne do powrotu w przeszłość, a nawet bardziej pasuje tu hasło „naprzód w przeszłość”. Sens tych słów stanie się dla Ciebie zrozumiały dopiero pod koniec książki. O tym, co zamierzam Ci opowiedzieć, nie mogłeś nigdzie przeczytać ani usłyszeć. Dlatego przygotuj się na niespodzianki tyleż zadziwiające, co przyjemne.


Rozdział I
Model wariantów

W tym rozdziale omówimy podstawy teoretyczne Transerfingu. Bazę koncepcyjną Transerfingu stanowi model wariantów – całkowicie nowe spojrzenie na konstrukcję naszego świata. Człowiek nie wie o tym, że może nie starać się o to, czego pragnie, lecz po prostu to otrzymywać. Dlaczego jest to możliwe?


Rozdział II
Wahadła

Grupy podobnie myślących ludzi tworzą struktury energoinformacyjne – wahadła. Struktury te zaczynają się samodzielnie rozwijać i podporządkowywać swym prawom innych. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że mimo woli działają na rzecz wahadeł. Jak ocknąć się z transu?


Rozdział III
Fala szczęścia

Takie metafory jak „Błękitny Ptak Szczęścia” czy „Koło Fortuny” mają całkiem materialne podstawy. Wiadomo, że powodzenie i niepowodzenie następują po sobie jak białe i czarne smugi. Jak wykluczyć ze swego życia czarne smugi?


Rozdział IV
Równowaga

Ludzie sami stwarzają sobie problemy i przeszkody, a następnie tracą siły na ich pokonywanie. W przeciwieństwie do powszechnie przyjętego punktu widzenia Transerfing pokazuje, że przyczyny problemów leżą w całkiem innej płaszczyźnie. Jak wykluczyć ze swego życia problemy?


Rozdział V
Przejście indukowane

Dlaczego każde kolejne pokolenie uważa, że kiedyś żyło się lepiej? Ileż pokoleń przeminęło od zarania dziejów! I każde pokolenie pewne jest, że świat stał się gorszy. Czy zatem świat dąży do upadku? Lecz jeśli by tak było, to wówczas ludzkości starczyłoby najwyżej na kilkadziesiąt pokoleń, a potem wszystko powinno zamienić się w istne piekło. Co się w takim razie dzieje?

Przesunięcie pokoleń
Lej wahadła
Katastrofa
Wojna
Bezrobocie
Epidemia
Panika
Nędza
Podsumowanie


Rozdział VI
Nurt wariantów

Skąd biorą się przeczucia, intuicja, przepowiednie, odkrycia i dzieła sztuki? Czy rzeczywiście za wynalazki i twórczość odpowiada ludzki umysł? Nurt wariantów to wspaniały dar dla umysłu, lecz człowiek nawet tego nie podejrzewa. Czym są „przesądy” i dlaczego skutkują?

Pole informacji
Wiedza znikąd 
Petent, Obrażony i Wojownik 
Ruch z nurtem
Drogowskazy
Uwolnienie sytuacji
Podsumowanie